top of page
  • Vero

אומגה גליל


יצא לי ללמוד ולהכיר קצת את תחום הKETO ושמן MCT, כך הכרתי את החברה "אומגה גליל" והחלטנו לשבת קצת ולדבר על האנשים מאחורי העסק וקצת מידע בנושא.


תספרו לנו בבקשה על הקבוצה ואילו מוצרים יש לכם?

אנחנו אומגה גליל - בריאות בוחרים בתזונה.

הבית הישראלי לשְמָנים תזונתיים בכלל ולשמן דגים אומגה 3 בפרט.

החברה הוקמה על ידינו, גיא ואורנה בן צבי, במטרה להביא לצרכן הישראלי שמן דגים אומגה 3 ברמת האיכות הגבוהה ביותר וללא סכנת חמצון יתר,

והתפתחה עם הזמן למרכז הידע המקיף בארץ בתחום אומגה 3 ותרומתה לגוף האדם.

המוצרים המרכזיים של החברה הם אומגה 3 טרייה מהמקרר ושמן קטוגני קטו-אויל, שלכל אחד מהם יתרון בריאותי נפרד.

אנו משווקים גם בדיקות לאינדקס אומגה 3 כדי שכל אדם יוכל לדעת כמה אומגה 3 יש לו בגוף וכן בדיקת קטונים עבור אנשים שרוצים להיות במצב קטוגני.


גיא בן צבי


איך בעצם הכל התחיל ומדוע?

הכל התחיל כשנוכחנו לראות את ההשפעות המיטיבות של תוספת אומגה 3 איכותית על הבריאות של בני משפחתנו, מקטן ועד גדול האפקט היה דרמטי. העניין היה שהיינו קונים אומגה 3 בבתי מרקחת, ולפעמים לאומגה היתה השפעה ולפעמים בכלל לא. כשהתחלנו לחקור מדוע זה קורה גילינו בעצם שהכל תלוי בטריות של האומגה 3, כשהיא טריה היא אפקטיבית וכשהיא מחומצנת היא לא.

משם החל מחקר ועיסוק בעולם השמנים, להבין איזה תהליכים עוברים על שמנים שאנחנו צורכים כמזון, למשל שמן דגים או שמני בישול.

נפתח בפנינו אוקיינוס כל כך רחב של תובנות, שמישהו חייב להתמצא בו. וזו משימה שלקחנו על עצמנו. יש פה עניין קריטי של בטיחות ושל בריאות.

היום אנחנו מבינים ששומן הוא "אב המזון" המוזנח, כפי שמישהו ניסח זאת פעם. פחמימות, חלבונים, ויטמינים ומינרלים מוכרים ואהובים על ידי רוב האנשים. והשומן, שהוא אבן יסוד באדם, נזנח אחרי שנים של השמצות.

אנחנו כאן כדי להשקיע בו.


מדוע דווקא מוצרים מסוג זה?

אלה מוצרים שהתנסינו בהם, הם נוגעים לנו באופן אישי, אנחנו ראינו בהם תועלת וכך גם בני משפחה וחברים שלנו, וגם הלקוחות שלנו. אנחנו מוכרים רק את מה שאנחנו מאמינים בתועלת הבריאותית שלו.


מה היתרון של אומגה 3 גליל?

אומגה גליל היא מוצר האומגה היחיד בישראל היודע להתחייב לצרכן על איכות מיטבית, מהמעלה הראשונה וללא חשש לחמצון יתר, ואנו אף מצרפים לכל צנצנת תעודת איכות עם נתוני מעבדה של האצווה הספציפית שהלקוח רוכש, המעידים על כך.

חימצון הוא תהליך של פירוק כימי טבעי אשר מייצר רדיקלים חופשיים מזיקים, ואומגה 3 מתחמצנת מאוד מהר וזקוקה להגנות מתאימות מפני חשיפה לחום, לחות וחמצן. חשבו על מוצרי אומגה 3 העומדים על מדף בחנות או במחסני היצרן והיבואן בתנאי קיץ ישראלי ממוצע, חם ולח, במשך מספר חודשים ולפעמים אף שנה שלמה עד שמגיעה ללקוח. זהו פרק זמן ארוך בתנאי חום ולחות. אומגה 3 גליל מאחסנים בקירור לכל אורך חיי המדף ומבצעים בדיקות חימצון באופן רציף.

מלבד זאת, זהו מוצר של חומצות השומן החיוניות EPA ו DHA להן הגוף זקוק, לעומת אומגה צמחית מסוג ALA שיעילות הספיגה שלה בגוף נמוכה ביותר ולכן עבור רבים היא אינה אפקטיבית.

לאומגה שלנו תעודות איכות לנקיון מרעלים ומתכות וכל האישורים הנדרשים כמובן.


מה היתרון של שמן קטואויל?

שמן קטו-אויל הוא בשורה אמיתית לחובבי הבישול. היתרון הכי משמעותי שלו הוא שאינו מתחמצן ונשרף בחימום וטיגון לעומת כשמני מאכל צמחיים אחרים. זה יתרון אדיר שפתאום מאפשר לנו לטגן באופן בטוח ובריא יותר, ואפילו נקי יותר, כמעט ללא ריח טיגונים בבית.

קטו-אויל נותן כבוד לחומרי הגלם – פתאום לחציל מטוגן יש טעם של חציל ולביצה יש טעם של ביצה ולא טעם של שמן שרוף.

השמן תמיד נוזלי, גם בקור – אינו קופא כשמן קוקוס, ומעולה לשימוש גם באפיה ושומר על מרקמם של המאפים.

מסייע להפגת הרעב ולתחושת אנרגיה – זאת בזכות חומצות השומן הבינוניות הייחודיות לו, המייצרות רמה גבוהה של קטונים בדם בזמן קצר, דבר שתורם לעליה ברמות האנרגיה והגברת תחושת השובע.

קטו-אויל כשר פרווה למהדרין ולכן מתאים גם למאכלים בשריים וגם חלביים.

גם העובדים בחברה תמיד מתנסים ותמיד נותנים משוב וגם מעירים כשצריך. וזה ממש כיף.

עובדת איתנו אורן חכם, שלא רק שהיא מרכזית בחיי החברה, היא גם בשלנית רצינית בזמנה הפנוי. כשהתחלנו להשיק את קטו-אויל היא ישר התלהבה. הזמנו אותה לשתף:

אורן, מה המנה האהובה עליך מהמנות שאת מכינה?

תבשיל לחי עגל (ראש)- חגיגי, נימוח ופשוט טעים.

איזו מוזיקה את שומעת בזמן בישולים והכנות?

בעיקר מוזיקה ישנה של שנות ה60-70 גם עברי וגם לועזי.

האם יש לך דמות לה היית רוצה לבשל ולהגיש מנה שהכנת? איזו מנה תגישי?

אף פעם לא שאלתי את עצמי את השאלה הזאת, למשפחה, לחברים ולאנשים שקרובים אליי. דווקא הייתי מאתגרת את עצמי במנה שלא הכנתי או במנה מאולתרת לאו דווקא מתכון מוכר אבל גם דברים שאני יודעת שתמיד יאהבו.

האם יש לך מישהו שהשפיע עליך ברמה הקולינרית? מעין מוזה?

הטלוויזיה בעידן של היום משפיעה מאוד, כשאני נחשפת לתוכניות בישול זה מעורר את הסקרנות והמוזה. לראות מישהו מבשל בטלוויזיה ולהגיד "אני הייתי עושה אחרת".

מה מבחינתך היתרונות של קטואויל?

בתור חובבת אוכל מושבעת השמן פתח לי עולם טעמים חדש שהיו מתחת לאף (תרתי משמע) כל הזמן- לשמן אין טעם וריח ולכן מאפשר לטעום את האוכל כפי שהוא ומתגלים טעמים אחרים, פתאום שואלים אותי אם השתמשתי בתבלין חדש כשהדבר היחיד ששיניתי הוא השמן. התבלין ה"חדש" הוא בעצם הטעם הטבעי של המזון או התיבול שפתאום מקבל נוכחות ולא נעטף בטעם של שמן. גם העובדה שהשמן נשאר נוזלי גם במקרר זה יתרון משמעותי ומקל על השימוש.


אורן חכם

אורנה וגיא, מה החזון העסקי שלכם לעתיד?

החברה ממשיכה להתפתח בתחום שמני מאכל קטוגניים ושמנים בטיחותיים לטיגון ובישול.

החברה מפעילה מחלקת מו"פ ואבטחת איכות משלה, לרבות מעבדת חמצון שמנים המשמשת לפיתוח ואבטחת איכות,

ומספקת שרותי בדיקות איכות וחמצון לשמני אומגה 3, כמו גם לשמני מטבח כדוגמת שמן זית קנולה סויה וכדומה, וזה כיוון שאליו אנו שואפים להתרחב.


כיצד הקורונה השפיעה על העסק שלכם?

העסק מתחיל לאט לאט לחזור למה שהיה קודם. מפגשים פנים אל פנים, הצוות שמח לחזור ולהיפגש. אבל גילנו שאנחנו מסוגלים לעבוד, כולנו ביחד כצוות גדול, גם כשכל אחד בביתו. הטכנולוגיה היתה עבורנו ברכה במובן הזה, טלפונים ומחשבים איפשרו לנו להמשיך. היתה בכך העצמה מסוימת לצוות, כל אחד העמיק את היכולות המקצועיות שלו מצד אחד וזכה לגמישות ועבודה מהבית מצד שני. מערך המשלוחים שלנו השתכלל בתקופת הקורונה כשכל עולם ה"עד הבית" התעצם. אנחנו גאים ברכבי השילוח הפרטיים והמקוררים שלנו ובצוות המסור והאדיב של שליחי הבית שלנו, ובכל אנשי ונשות הצוות הנפלאים שעובדים באומגה גליל.


מה התוכנית כיום ואיפה ניתן לרכוש את המוצרים שלכם?

התוכנית שלנו להתרחב לעולם הבטיחות של שמני מאכל, וכן בדיקות מזון ובדיקות בריאות כגון אינדקס אומגה 3 בגוף.

אפשר לרכוש את המוצרים שלנו בחנות אונליין ולקבל במשלוח מקורר עד הבית, כאן

אפשר גם להיכנס לכל אחת מעשרות החנויות שמוכרות את המוצרים שלנו. כל אחד יכול למצוא את החנות הקרובה לישוב המגורים שלו כאן

216 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Mr. Pepper

Comments


bottom of page